Hakkımızda

Geçmişten Bugüne

HİKAYEMİZ

Walkers Prime Detailing Maslak, Atatürk Oto Sanayi Sitesi, Sarıyer, Türkiye

Walkers Prime Detailing, üç kuşaktır otomotive tutkulu bir ailenin hayata geçirdiği detaylı uygulama merkezidir. 1970’li yıllarda Türkiye’de bulunmayan araç modellerini gümrükteki ihalelere katılarak satın almaya başlayan aile, bu araçları restore ederek meraklılarıyla buluşturmuştur. 

Kısıtlı imkanlar ve zorlu Türkiye şartlarında, restore ettiği araçlara yoğun talep gelmeye başlayınca araçların satışını yapmaya başlayan aile, vitrine çıkardığı araçların daha iyi parlaması için o dönem Türkiye’de bulunması neredeyse imkansız olan katı araba cilalarını (wax) yurt dışından tedarik etmek için aylarca çaba sarfetmiştir. Yurt dışından getirdiği cilaları restore ettiği araçlara uygulayan aile bunu o dönem bir sır gibi saklamış ve “Parlak araba satanlar” olarak anılmaya başlanmıştır. 90’lı yıllarda Fiat Uno Cup yarışlarında derecelere kadar uzanan bu otomotiv tutkusu, ülkenin içine girdiği sıkıntılı ekonomik koşullar ve ailenin temel iş kolu olan gıda sektörüne yönelmesiyle uzun yıllar kesintiye uğramıştır.

Geçen yaklaşık 24 yılın ardından ailenin üçüncü kuşak üyeleri 2014 yılında İstanbul Maslak’ta ailenin otomotiv tutkusunu yeniden harekete geçirmiş ve bir araç check-up (oto ekspertiz) merkezi kurmuştur. Hizmetlerine devam eden bu merkezin yanında, ailenin araç restorasyon geleneğini devam ettirmek isteyen aile üyeleri Walkers Prime Detailing projesini hayata geçirerek hem geleneği sürdürüyor hem de yılların deneyimini müşterilerine aktarmaya gayret gösteriyor.

× WhatsApp Hattı